در مورد جشنواره تولید استان ها

علی دارابی نوزدهمین جشنواره تولیدات صدا و سیمای مراکز استانها را باید فراگیرترین و ایرانی ترین جشنواره کشور برشمرد.جشنواره مراکز استانها از آن جهت که فقط آثار و تولیدات استان ها و شهرستانها را برای رقابت می پذیرد شاهد آثار غیر ایرانی نیستیم. یک جشنواره اصیل ایرانی است. بیش از ۱۰۰۰ اثر از میان هزاران کار که امتیازی بالای هفتاد و پنج از ۱۰۰ را گرفته اند  در معرض قضاوت و داوری بیش از ۶۰ نفر از داوران که همگی از صاحب نظران – استادان و مدیران باتجربه هستند قرار گرفته است. معاونت امور استانها در دوره ریاست دکتر علی عسکری برنامه ها و اولویتهایی را مدنظر قرار دارد که فعال کردن بخش جشنواره و برگزاری آن از نخستین گامهای این برنامه ها بوده است.

۱-hd شدن شبکه تلویزیونی استان برای ارتقای کیفیت تصاویر

۲- تصویری شدن رادیو استانها برای بهتر شنیدن رادیو و دیده شدن رادیو در قابت با سایر رسانه ها

۳- سه نهضت و حرکت جهادی و فراگیر برای ساخت و تولید پویانمایی انیمیشن – فیلم های تلویزیونی و مجموعه های نمایشی و مستند و ساخت سریال ۳۰۰ قسمتی از جمله این کارهاست

۴- اتخادذ تمهیدات لازم برای راه اندازی رادیو زیارت در راستای ارتقای فرهنگ و آداب زیارت و معرفی اماکن زیارتی برای مردم را باید از دیگر اولویت های معاونت در دوره جدید برشمرد

دارابی از جشنواره به عنوان کارگاهی بزرگ برای انتقال تجارب – همدلی و همنوایی برنامه سازان و هنرمندان – تلاش برای استاندارد سازی تولیدات –ایجاد فضای رقابتی سالم و با نشاط – فراهم ساختن بستری برای بروز خلاقیتها و استعدادهای نو و رویش های جدید هنری یاد کنیم صدا و سیمای مرکز استانها به مثابه سازمان دوم رسانه ملی است بیش از ۷۰ شبکه تلویزیونی و رادیویی ثروت ملی کشور هستند اکثریت ملت ایران که در روستاهها –بخش ها –شهرها – شهرستانها و استان ها سکونت دارند با این شبکه ها زندگی می کنند ،تعلق خاطر دارند و آن را عضوی از خانواده خود می دانند.

جشنواره تولیدات مراکز استانها که هر سال در یک استان با مشارکت استانداری –نهادها و دستگاههای استانی برگزار می شود فرصتی است که تصویری روشن از استان و مطالبات آن و نیز راهکارهای کمک را ارائه می کند.

علی دارابی همچنین در جلسه شورای مدیران صدا و سیما مرکز خوزستان با اشاره به محتوای تولید برنامه ها افزود: صدا و سیما باید به سمت کارهای امید افرین برود و از تزریق روحیه و ناامیدی به شدت ممانعت کند . وی با اشاره به اینکه رسانه چشمان بینای جامعه است و درکنار بیان مشکلات ،خدمات دستگاههای مختلف را به تصویر بکشد اظهار داشت : در حوزه تلویزیون ، hd شدن همه شبکه های استانی و سیگنال رسانی به همه نقاط کشور از جمله اقدامات مهم سازمان است اما کار بزرگ دیگر ، ایجاد امکان دریافت همه شبکه  های استانی از طریق گیرنده های معمولی است که در دست اجرا است.

معاون امور استانهای سازمان صدا و سیما با بیان اینکه انیمیشن کارهای نمایشی و کارهای مستند از برنامه های فراوری سازمان است ادامه داد : تصویری کردن رادیو مراکز از جمله اقدامات بسیار مهم دیگر سازمان است که امکان جدیدی در حوزه جذب مخاطب و تنوع در برنامه سازی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *